Blog

 

Vítejte na mém blogu! 

Materiály zdarma ke stažení, které sdílím v článcích, oceníte zejména při práci s dětmi v mateřských školách. Najít tu můžete nahrávky písniček a tolik potřebné noty + texty. 

Jedná se výhradně o mou autorskou tvorbu, kterou využívám ve svých vystoupeních pro děti. 

Jsem tu pro Vás!

Stejně jako neustále vznikají nové písničky, tak i celý zbytek mého projektu se pořád dále vyvíjí. A proto jsem vděčná za všechny Vaše ohlasy, názory a podněty k zamyšlení i k nové tvorbě. Bez Vás by to nešlo! 

Pevně věřím, že pro Vás budou témata přehledná a písničky v praxi užitečné. Snad tu najdete, co potřebujete a pokud ne... Jsem tu pro Vás. Potřebujete s něčím pomoct?  Napište mi! Zima je v plném proudu a můžeme si užívat sněhu, ledu a zimních radovánek. Kromě toho ale myslíme na zvířátka, které to v zimě nemají vůbec jednoduché. A proto vedeme naše děti, aby jim pomáhali. Zvu Vás k poslechu písničky Krmíme ptáčky, k níž si můžete stáhnout noty, podklad, ale i inspiraci k pohybovému ztvárnění.

Každý z nás už asi viděl padat letošní první snížek. Někdo však takové sněhové vločky vidí úplně poprvé v životě. Třeba takové malé koťátko, kterému není ještě ani jeden rok! A o tom vypráví moje nová zimní písnička. Jak se koťátko polekalo, když ho studená vločka zastudila na čumáčku a pak si uraženě čistilo kožíšek v pelíšku.

K přípravám na Vánoce neodmyslitelně patří pečení cukroví. Také se rozplýváte nad vůní linoucí se kuchyní, vykrajováním perníčků a při ochutnávání? Přemýšlíte, jak dětem hravou formou představit potřebné suroviny, druhy cukroví a taky tak trochu technologický postup pečení? Čtěte dál a nezapomeňte si stáhnout písničku a noty.

Mikuláš

23.11.2018 19:10

Rok se s rokem sešel a už tu máme opět to tajemné zimní období, kdy budou děti s napětím očekávat Mikuláše. My jim ve školce a ve škole pomáháme se na jeho návštěvu připravit. Jak jinak než nějakou pěknou písničkou, kterou se děti pro Mikuláše, Čerta a Andílka naučí. A pak hurá pro sladkou odměnu!

Medvědi

16.11.2018 16:07

Které zvířátko se chystá uložit k zimnímu spánku? Na tuto otázku Vám skoro všechny děti odpoví, že medvěd. A co musí udělat, aby se mu dobře spinkalo? Odpověď děti najdou i v písničce. Můžou si totiž zkusit zabručet s hladovým medvědem, hladovou medvědicí i s jejich medvíďátkem. Hlad nemá rád nikdo... A co teprve takoví medvědi!

Mráček pláče

10.11.2018 10:09

Hledáte inspiraci na téma podzimní počasí? Nebo byste rádi odpověděli dětem na otázku proč je déšť tak důležitý? Možná jen pokoukáváte, čím byste si mohli podzimní, uplakané dny trošku zpříjemnit. V této písničce navíc využívám vytleskávání, v rytmu se dětem slabiky dostanou pod kůži snadno, jak jinak, než formou hry.

Veverka Čiperka

31.10.2018 18:20

Na podzim s dětmi pozorujeme, co se děje v přírodě a povídáme si s nimi o tom, jak se některá zvířátka připravují na zimu. Proto mám pro Vás písničku Veverka Čiperka, ve které děti můžou pomoct Veverce počítat oříšky, které už si nasbírala do zásoby.

Když se nebe zatáhne

27.10.2018 09:19

Dnes mám pro Vás další podzimní písničku, ve které si přiznáme, že podzimní počasí je sice občas trošku smutné, ale zároveň si připomeneme, že se můžeme velmi dobře zabavit i vevnitř, ve školce, třeba právě veselým tanečkem.

Hodnocení dětí

09.10.2018 12:34

Mám hodně zážitků při práci s dětmi a mnoho myšlenek, které zpracovávám. Protože je jich během krátké doby přemíra, dovádí mě to k zamyšlení a nakonec i ke psaní.