Balíček 3 písniček - začátek šk. roku

08.08.2019

Už zase konec prázdnin?!

Opravdu... Je to tak. 

Ne, nechci Vám kazit náladu, to v žádném případě! Právě naopak. Tak trochu doufám, že jste si pořádně odpočinuli a že už se spolu zase pustíme do práce! 

U mě totiž o prázdninách  byla Múza na prázdninách. Dostala ode mě zadání: Písničky, které by pomohly dětem a jejich paní učitelkám zvládnout náročný začátek šk. roku. Inspirace přišla a já si samozřejmě nové písničky nemůžu nechat jen pro sebe. 

Kromě nové pohádky jsem pro Vás vytvořila tuto mini sbírku - balíček písniček, ve kterém jako obvykle najdete nejenom hudební ukázky, ale i noty. Pevně věřím, že pro Vás budou tyto materiály dobře využitelné a že z nich budete mít radost!

Jdeme na to! 


Školku máme rádi

Skládání a nahrávání nových písniček mě nesmírně baví... Jsou však i takové písničky, na jejichž nahrávání se těžko zapomíná, protože je provází spousta zábavy a tance, ještě než je vůbec písnička hotová. 

Toto je jedna z nich!

Doma jsem u této písničky protancovala snad celé hodiny a ještě víc se těším, až si ji vychutnáme spolu s dětmi, třeba právě ve vaší školce. 

Také vám leží na srdci základní "kouzelná" slovíčka? 

Právě ve "školkovém" věku je nejvyšší čas na to získat dovednosti, které potřebujeme ovládat a zdokonalovat po celý svůj život. Např. slovíčka, bez nichž se ve vztazích s lidmi neobejdeme, alespoň pokud chceme mít s lidmi vztahy dobré. Některé hádky by přece nikdy nevznikly, kdyby se lidé k sobě chovali slušně a nebo kdyby se alespoň omluvili, když už se něco stane. 

A právě proto se tato písnička zabývá tématy jako: pozdravím, poprosím, poděkuji, omluvím se...

Třeba se Vám právě s touto písničkou podaří nastartovat skvělou atmosféru ve třídě! 


--- SOUBORY KE STAŽENÍ --- 


Co mě čeká ve školce? 

Nástup do školky... Pro mnohé děti (a všechny okolo) tak náročná chvíle. 

To co prožijeme ve školce nás možná ovlivní na celý život. Také si vzpomínáte na svoje paní učitelky ze školky? Já ano! A moc je zdravím, pokud čtou :-) Mě se dostává té radosti své paní učitelky z dětství nadále potkávat. Jsou to vždy krásná setkání! 

Jak těm uplakaným drobečkům přejeme, aby si co nevidět na školku zvykli... 

Při tvorbě této písničky jsem se vžila jak do dítěte, které neví, co ho čeká, tak i do jeho nejbližších, kteří se mu snaží vysvětlit a ukázat, na co všechno se může ve školce těšit! 

Pojďme si zvesela zanotovat a zpříjemnit tak dětem jejich první školní dny. 


--- SOUBORY KE STAŽENÍ ---


Uklízíme!

Ajaj! Jak nerady tohle děti slyší! Někdo neuklízí rád ani v dospělosti... (třeba já). Ale nebojte. Třebaže to zní jako nezábavné téma, snažila jsem se ho pojmout, jak jinak, než pořádně zvesela. Posuďte sami při poslechu nahrávky, jestli se můj záměr vydařil. 

Účelem vzniku této písničky je nejenom přiblížit dětem běžnou denní činnost, ale také pokusit se vysvětlit také její význam! 

No a... S písničkou jde přece všechno líp! 


--- SOUBORY KE STAŽENÍ ---

Přeju Vám pohodový zbytek prázdnin a do nového školního roku mnoho radosti, isnpirace, síly, zdraví, pevných nervů... Protože... Už je to tu, tak se držme! 

A dětem přeji mnoho úsměvů, radosti a málo slziček! 

Moc se na Vás těším! 

Písničky z toho článku slouží jako ukázka pohádky pro děti v MŠ: 

O Laurince aneb Poprvé ve školce. více »


Zaujala Vás moje tvorba? Můžete mě sledovat na FB, jednoduše dejte "To se mi líbí", aby Vám neunikly další články a písničky které pro Vás pravidelně připravuju.

Nebo si přečtěte další články na mém blogu.

Zajímá mě Váš názor

Snažím se tvořit něco nového pro děti a usnadnit tak práci a přípravu učitelům.

Jsou pro Vás tyto materiály užitečné?

Líbil se Vám můj článek? Co Vám tady chybí? 

Jaká další témata byste přivítali?

Napište mi, neváhejte, těším se na Vaše podněty :)