O mně


Práce s dětmi


Jsem přesvědčena, že děti mají mnohdy jasno v tom, co chtějí dělat. I lidé v jejich okolí často jednoduše poznají, k čemu tíhnou. 

Ne čím chtějí být, ale čím už jsou... 

Nebylo tomu u mě jinak. Přesto cesta k mojí nynější práci vedla klikatě. Ale vedla. Naštěstí. 


V čem že tedy moje práce spočívá? 
Dětství 


Narodila jsem se 13. ledna 1993. 

Ne každý o mně ví, že jsem vyrostla v malebné vesničce jménem Přemyslovice. Moje srdce zde zůstalo. Není dne, kdy bych na své kořeny nevzpomněla... Na dětství strávené na zahradě, na kole za humny, u větrného mlýna, tajemného jezírka pod kopcem nebo v lese. 


A co hudba? 


Začala jsem typicky - ve školce na flétničku. Nejprve jako samouk - obkoukávala jsem od sestry. Sestra Martina mě v mnohém inspirovala už od malička.

Později ve školních letech přibyla na ZUŠ k flétně i kytara a klavír. Prozpěvovala jsem si snad pořád... Nejraději na loukách a polích, za humny nebo na gauči s kartáčem v ruce místo mikrofonu :-)

Přesto jsem do zpěvu začala chodit až ve 13 letech. Tak dlouho mi trvalo, než jsem zjistila, že je zpěv to hlavní, čemu se chci věnovat. Od té doby mě to však už nepustilo. 

Tehdy jsem také začala skládat vlastní písně. Všechno se tak nějak propojilo. Zpěv, kytara, klavír - mohla začít vznikat moje tvorba. 

Moje hudební základy položila ZUŠ Konice, kde mě v mé další cestě ovlivnila především Daniela Blahová - chodila jsem k ní na sólový zpěv. Byla mi vzorem i oporou... 

Zrodil se tak můj sen - mít hudbu víc, než jen jako koníček a hudbou se jednou třeba i živit... A s tím souviselo i přání, jít studovat na konzervatoř.


Vzdělání

To je záležitost na kterou se mě často ptáte.

ZUŠku už jsem zmiňovala, já vím :-) ale musím znova, protože mě provázela od 2. třídy ZŠ až po maturitní ročník.

Nenastoupila jsem totiž po 9. třídě na konzervatoř, kdepak. Nejdříve jsem si musela projít zjištěním, co dělat nechci. Odmaturovala jsem na Obchodní akademii Prostějov. S výběrem školy jsem se ve svých 15 letech moc netrefila. Nicméně - nyní jsem za toto vzdělání vděčná. Zpětně musím uznat, že mi to mnoho mi to dalo!


"Jak to tedy bylo s tou konzervatoří?"

Teprve ve svých 19 letech jsem se hlásila na konzervatoř.

Dostala jsem se na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě.

Studium jsem přerušila, když se mi v roce 2013 narodil syn a za 2 roky se ke studiu navrátila. Bylo to náročné.

Ke své spokojenosti jsem nakonec přestoupila na KEA Olomouc, kde jsem i odmaturovala. 

Vedla mě paní profesorka MgA. et Mgr. Ivana Mikesková, Ph.D., které si moc vážím. Mnoho mi toho předala! Nejen co se týká vzdělání, ale i jako osobnost. Je to žena se zlatým srdcem! Moc jí tímto za všechno děkuji!

Studium jsem ukončila po úspěšně složené maturitě.Programy pro děti - jak to všechno začalo?  


Není pochyb o tom, že mě na mé hudební cestě ovlivnilo narození mého syna Tomáška. 

Zásadní část mojí tvorby totiž zaujímá produkce hudby pro děti. 

Důležitým mezníkem pro mě bylo jaro 2017, kdy vyšlo moje první dětské CD Jarní besídka. Důležitým impulsem k tomuto počinu byl fakt, že mě tehdy kontaktovala paní, která projevila zájem o mou tvorbu pro děti - pracovala ve školce. 

Měla jsem tehdy zveřejněnou jedinou dětskou písničku. Náhoda? 

Na základě tohoto popudu jsem ale nakonec vytvořila své první CD. Tímto děkuji za důležitý moment svého života - paní Ivaně Kaštovské Lysové. 

Co následovalo po vydání prvního CD? 

Tvoření pohybu k písním, vytvoření prvního program - Lucinka a její prázdninové dobrodružství. A samozřejmě snaha nabídnout svůj pořad blízkým školkám. 

Šlo to zpočátku velmi ztěžka a pozvolna... 

Nyní už můžu SkoTančení nazvat úspěšným projektem a regulérně prací :-) 

Nyní kromě dalších 2 CD nabízím ucelenou řadu programů na každé období roku.


Můj projekt SkoTančení s Verčou je mou srdeční záležitostí. Propojení zpěvu, pohybu a dětského světa je čistou radostí. A o tu radost a sdílení jde především...

Práce s dětmi a to navíc v hudebním oboru je pro mě naplňující a rozhodně v tomto oboru chci zůstat. S dětmi je to často náročné a musíte vydat mnoho energie, abyste je dokázali zaujmout, ukázali jim něco nového a zároveň jim zůstávali otevření. 

Ta síla se však mnohonásobně vrací. Hlavně, když spolu zažijete krásné okamžiky, máte s nimi hezký vztah a děti jsou šťastné. Co víc si taky přát.


Moje plány do budoucna? 

  • Pokračovat v tom co dělám...
  • Co víc si přát? 
  • Radost, tvorba a sdílení, to je oč tu běží :-)

Děkuji Vám za Vaši přízeň a podporu. Jsem tu pro vás! Kontaktní formulář: